Registrace

Registrace ZDARMA

Každý nově registrovaný uživatel získá BONUS. Rádce zdarma Jak najít správného partnera.

Jméno / přezdívka:
E-mail:
Heslo:
Heslo znovu:

Vaši adresu neposkytneme třetí straně.

Přihlášení

Přihlášení
Přihlašovací e-mail:
Heslo:
Zaslat zapomenuté heslo
E-mail:
Registrace

Trápí vás komplexy? (VIDEO)

23.06.2017
Autor: Ala81
Počet shlédnutí: 1948

Trápí vás komplexy?

Zrovna jsem si dávala kávu se svou nejlepší kamarádkou. Je to úžasná 40-ti letá ženská plná života, veselá, snad jediné, co ji trápí je fakt, že nikoho nemá. S bývalým manželem jim vztah nevyšel, je čerstvě rozvedená.


Ptala jsem se jí, zda zkouší hledat novou lásku a jakým způsobem, občas je na ní vidět, že jí samota ubíjí, neboť by ráda s někým šla do kina, do divadla, na procházku, zažila romantické chvíle u vody a vlastně celkově vzato, aby si měla s kým popovídat a ke komu se přitulit.


„Já neumím hledat, jak mám hledat Áji? Jsem pořád v práci, kde dělám několik dní v týdnu 14-tky, nikam do společnosti se nedostanu, pokud mě nevytáhneš. I když jsem registrovaná na spoustě sociálních sítích, píší jen muži, kteří hledají povyražení po internetu, nebo reálné setkání za účelem sexu, zoufalci, co ani nemají na to zaplatit si profesionální společnici a tak obtěžují svýma spamama kde koho. Nebaví mě to." Byla na ní vidět nervozita.


Jsem neústupná a ptám se dál, jakožto leadera vazna-seznamka.cz mne zajímá, zda je registrována i na našich stránkách a zda zkouší někdy sama od sebe někoho oslovit.


Upřeně se na mě podívala, zda svůj dotaz myslím vážně a pronesla: „Ano jsem registrovaná na Vážné seznamce, ale sama od sebe nedokáži nikoho oslovit".


Ptám se vzápětí proč? Vždyť není přece nic na tom napsat někomu milý vzkaz nebo ho jen pozdravit psaným textem.


„Áji, víš, pro tebe to může být jednoduché, ty jsi živel, ale já? Já jsem strašně zakomplexovaná. Neumím jen tak někoho oslovit, stydím se. Jsem tlustá, stará, ošklivá ženská, kdo by mě chtěl? Než riskovat, že mě někdo odmítne jen proto, jak vypadám, to raději nenapíši vůbec."


Věty, které mi zní v uších doteď. Komplexy? Dívám se poměrně často na tu krásnou, usměvavou, komunikativní, společenskou ženskou. Proč se tak podceňuje, nevěří si, má na sebe tak kritický pohled? Proč nezariskuje a někoho neosloví? Vždyť jsme na internetu, i kdyby mi dotyčný, kterému jsem psala, neodpověděl nebo na mne nehezky reagoval, stane se, jdeme přece dál.


Jsou to právě zmíněné komplexy,  které nám brání v tom „hledat"!? Oslovit muže/ženu jako první? Bojíme se natolik odmítnutí, že to ani nezkusíme? Čekáme kolikrát i marně na to, až druhá strana udělá ten „první krok"!?


Komplexy, nízké sebevědomí, nedůvěra sami v sebe a přitom bychom si mohli uvědomit, že o nic nejde.


Často čteme na internetu a nejen na něm různé citáty, které nás motivují, abychom si alespoň trochu věřili, my je nasdílíme na své stránce a přitom pointa onoho citátu nám unikne ihned po nasdílení. Nic si z něj nevezmeme. Proč?


Ráda bych vám přátelé řekla (napsala), že to, co v těch hlavinkách máte, je pouze vaše mínění, ač kolikrát podložené nepříjemnými životními zkušenostmi.


Já na tom byla kdysi podobně, než jsem si uvědomila, kdo jsem, co chci a hlavně nechci, že se nikdy, ať už vzhledově, či charakterem, nebo skutky, nezavděčím všem a nejdůležitější v tomto směru je přítomnost a následně budoucnost.


Stoupněte si před zrcadlo, hodně blízko. Tak, abyste neměli šanci se dívat na své tělo, ani obličej. Dívejte se sami sobě do očí, co nejhlouběji a zkuste nahlas pronést „ty jsi krásná ženská/ jsi krásnej chlap, silná/silný, dokážeš vše, co budeš chtít" a tohle dělejte nejlépe každé ráno. Pořádně si to naprogramujte do svých hlav jinak plných strachů a obav z toho, že selžete, že se někomu nebudete líbit, že se ztrapníte, že nikomu ani za úsměv nestojíte. Není to tak! Pamatujte, že jakým způsobem se vy sami na sebe budete dívat, tak na vás bude pohlížet i okolí.

Líbí se vám tento článek?

ANO
NE
11%

<< Zpět na seznam článků

ŽIJTE ŠŤASTNĚJI
Staňte se magnetem seznamek
a najděte partnera pro život

Získejte DÁREK ZDARMA právě teď

Zajímá Vás, jak si vybudujete dlouhodobý a šťastný partnerský vztah?

Odpovědi najdete v našem e-booku.

Jste osamělí a bez radosti ze života?

Trápí Vás stydlivost či nízké sebevědomí?

Obáváte se projevit vlastní názor?

A přejete si to ZMĚNIT?

Pak klikněte sem :-)

Nevíte, kam vyrazit s novou láskou?

Hledáte nové nápady na rande?

Chcete inspiraci pro něco jedinečného?

43 tipů najdete v tomto e-booku ;-)

Trápí vás komplexy?